DETOXIKACE - Jak se zbavit jedů

V poslední době se hodně hovoří o detoxikaci jakožto stěžejním pilíři léčby celé řady zdravotních problémů. Pokud chceme, aby nám řízená tělesná očista přinesla očekávané výsledky, je nutné dodržet základní pravidla a také dobře zvolit vhodný detoxikační prostředek.

Jedy kolem nás

Na náš organismus útočí denně tisíce nejrozmanitějších jedů (toxinů) všech kategorií. Vzduch (zvláště ten městský) je plný výfukových zplodin, popílku, prachových částic. Půda je kontaminována těžkými chemikáliemi z průmyslu a zemědělství (herbicidy, pesticidy), do řek jsou vypouštěny tuny fosfátů z pracích prášků, ale také třeba moč plná ženských hormonů z antikoncepce. U kanalizačních výpustí žijí tak prakticky pouze ryby – samičky, neboť u samců dochází díky vysoké koncentraci ženských hormonů k umělé změně pohlaví.

Jídlo jako lék

Samostatnou kapitolou jsou toxické látky z potravy. Pročteme-li si složení nabízených polotovarů, včetně pečiva ze samoobsluhy, narazíme na pestrou škálu syntetických konzervantů, ochucovačů, solí… Mnoho z těchto chemikálií přitom patří k potenciálním kancerogenům – látkám vyvolávajícím rakovinu. Ať již budeme mít k dispozici sebedokonalejší detoxikační přípravek, ruku v ruce s jeho užíváním musí jít vždy maximálně odlehčená (nezatěžující) strava. Nejde o dietu v pravém slova smyslu, spíše o jakousi rozumnou stravu, která se skládá z dostatečného množství čerstvé zeleniny a domácího ovoce, celozrnných obilovin, luštěnin a kvalitního rybího či drůbežího masa (kuře nelze doporučit pro vysoký obsah antibiotik a hormonů). Příjem bílkovin zajistíme pravidelnou konzumací oříšků a semínek (dýně, slunečnice, sezam). Pozor však na nebezpečné plísně!

Pozor na kvalitu!

Podívejme se blíže na samotné detoxikační prostředky. Dnes tak moderní a hojné označení „detoxikační“ zdaleka nemusí ještě spotřebiteli zaručit slibovaný očistný efekt. Každé léčivo i potravinový doplněk by měl projít řádnými laboratorními zkouškami a měl by mít atest Ministerstva zdravotnictví ČR. Před koupí si také důkladně prostudujte složení výrobku. Umělé konzervanty, syntetické vitamíny či rafinovaný cukr do kvalitních detoxikačních přípravků nepatří. Přednost dávejme skutečně přírodním produktům. Kvalitní bylinné přípravky si zachovávají svou typickou barvu i chuť. Co se týče množství obsažených bylin, platí zde, že méně je více. Paracelsus hovořil o jako zcela dostačujícím množství pěti bylin do jedné směsi. Při příliš vysokém počtu bylin ztrácí přípravek svou synergii (zesílení účinku) a může dojít i k energetickému chaosu. Při detoxikaci bychom měli volit domácí byliny. Naše příroda je dostatečně rozmanitá, abychom v ní nalezli rovnocenné alternativy k dováženým exotickým bylinám z Číny či Jižní Ameriky.

Duhový elixír Detoxilen

Co tedy ze záplavy detoxikačních přípravků doporučit? Za zmínku určitě stojí Duhový elixír DETOXILEN. Jedná se o vyváženou směs extraktů z čerstvých bylin sbíraných ve volné ekologicky čisté přírodě České republiky – benediktu lékařského, jehlice trnité, mochny nátržník, ořešáku černého, svízele syřišťového a třezalky tečkované. Kromě přirozeného extrakčního činidla – alkoholu neobsahuje tento bylinný elixír žádné další přidané látky.

DETOXILEN je určen k celkovému pročištění organismu a jeho užívání je vhodné zejména při:

  • zánětu žaludku a tenkého střeva (gastroenteritida)
  • poruchách trávení, nedostatečné tvorbě žluče a žaludečních šťáv
  • špatné činnosti ledvin a nadledvinek, zánětech močových cest
  • problémech s vylučováním kyseliny močové, virózách
  • otocích srdečního a ledvinového původu, revmatických potížích a dně
  • alergiích, ekzémech a psychických problémech
  • špatném vstřebávání výživných látek, průjmech a nadýmání

Terapeutická dávka je 3× denně 20 kapek, optimálně po dobu alespoň 6 týdnů, což jsou zhruba dvě lahvičky elixíru. Doporučená cena jednoho balení je 150 Kč. Při detoxikační kúře dodržujeme pitný režim minimálně 2 litrů tekutin denně a vyhýbáme se zatěžujícím potravinám – konzervám a polotovarům s glutamanem sodným, kyselinou benzoovou, citrónovou, dochucovačům (kečup, tatarka, hořčice, majonéza), uzeninám, smaženému, zahleňujícím mléčným výrobkům a bílé mouce. Dbáme na pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, dostatečně dlouhý spánek a odpočinek.

Autor článku: Martin Kolár – Duhové elixíry

www.duhovemasaze.cz || Copyright © 2009 || Všechna práva vyhrazena